Z ostatniej chwili

Areszt za rozbój z użyciem wiertła

2018-10-24 15:58:36 informacje
img

Na 3 miesiące trafili do aresztu 28- i 36-latek, podejrzani o rozbój dokonany w warunkach recydywy. Zarzuty udziału w przestępstwie usłyszał także 42-latek, który objęty został policyjnym dozorem - informuje częstochowska Policja. 
Do zdarzenia doszło na początku października w centrum Częstochowy. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że trzech mężczyzn postanowiło sprzedać w lombardzie wiertło o długości 0,5 m. Transakcja jednak się nie udała, dlatego 28- i 36-latek oraz ich 42-letni znajomy postanowili zdobyć pieniądze w inny sposób. W bramie między pobliskimi budynkami sterroryzowali przy użyciu wiertła, gróźb i przemocy przypadkowo napotkanego mężczyznę, którego widzieli wcześniej w lombardzie. Zmusili go do oddania wszystkich wartościowych przedmiotów, w tym telefonu komórkowego, kurtki i pieniędzy.  
Najmłodszy z podejrzanych wpadł w ręce kryminalnych z Komisariatu I kilka dni po zdarzeniu. Okazało się, że 28-latek jest recydywistą, a dodatkowo został warunkowo zwolniony z odsiadywania kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Sąd zadecydował o umieszczeniu 28-latka na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.
Najstarszy z mężczyzn również został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu. On także usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.  
Najdłużej ukrywał się przed policją 36-latek. Śledczy z Komisariatu I  zatrzymali go w poniedziałek 22 października na terenie Katowic. Okazało się, że i on jest recydywistą. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt.
Sprawa jest w toku. Trwa wyjaśnianie szczegółów i okoliczności zdarzenia.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0371 seconds.