Z ostatniej chwili

Areszt za wypadek na Rondzie Trzech Krzyży

2019-01-23 13:13:34 informacje
img

Na 2 miesiące trafił do tymczasowego aresztu 24-latek podejrzany o spowodowanie wypadku skutkującego ciężkimi obrażeniami ciała. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z drugim pojazdem, którego pasażerka została ciężko ranna. Świadków zdarzenia Policja prosi o niezwłoczny kontakt.
Do zdarzenia doszło w sobotę 19 stycznia około 20.20 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Warszawskiej (Rondo Trzech Krzyży). Z dotychczasowych ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego wynika, że kierujący BMW 24-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie „na czerwonym” i zderzył się z pojazdem tej samej marki, którego 20-letnia pasażerka doznała ciężkich obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 24-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzutu spowodowania wypadku. Śledczy z wydziału kryminalnego częstochowskiej komendy oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe złożyli wniosek o izolacyjny środek zapobiegawczy dla zatrzymanego. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zadecydował, że mężczyzna trafi na najbliższe 2 miesiące do aresztu.
Trwa ustalanie szczegółowego przebiegu wypadku. Świadków zdarzenia oraz osoby mające istotne dla sprawy informacje, zwłaszcza dysponujące nagraniem wideo z wypadku, Policja prosi o niezwłoczny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej  w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. (34) 369 1428, (34) 369 1255 lub z najbliższą jednostką Policji.

Page generated in 0.0284 seconds.