Z ostatniej chwili

Artystyczne wielościany w miejskim parku

2020-08-12 12:02:26 informacje
img

W północno-wschodniej części Parku im. Stanisława Staszica, nieopodal zbiornika wodnego, można oglądać bryły artystyczne duetu Theseus. Te niecodzienne obiekty pojawiły się tam na początku sierpnia pod auspicjami Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Theseus powstał w 2016 r., tworzą go Aleksandra Cupiał i Szymon Parafiniak. Poza rzeźbą i malarstwem zajmuje się także grafiką i sztuką wideo. W swojej twórczości artyści wykorzystują m.in. iluzję optyczną, nawiązując do założeń op-artu.

Swoje prace prezentowali m.in. podczas wystaw „Życie” we wrocławskiej Galerii Miejskiej (2020) i Płockiej Galerii Sztuki (2020), „Elementa” (2019) i „Niepodległość sztuki – wolność artysty” (2018) w Regionalnym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia w Częstochowie czy „Ars Auro Prior” w Warsaw Home w Warszawie (2019). Teraz przyszedł czas, aby dwa obiekty kolektywu pojawiły się w otwartej przestrzeni częstochowskiego, miejskiego parku.  

Duet inspiruje się w dużej mierze myślą starożytną m.in. koncepcją żywiołów Empedoklesa czy platońskimi wielościanami foremnymi; źródłem jego nazwy jest grecki mit o Tezeuszu.

Autorska strona kolektywu dostępna jest pod adresem http://theseusart.com/    Artyści prowadzą też swój profil na Instagramie pod linkiem https://www.instagram.com/__theseus__/

Page generated in 0.0154 seconds.