Z ostatniej chwili

Atak na policjantów

2020-10-05 12:14:58 informacje
img

Policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego myszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas interwencji znieważyli ich wulgaryzmami. Dodatkowo jeden z nich utrudniał policjantom wykonywanie ich czynności służbowych. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecydują prokurator i sąd - informuje myszkowska Policja.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego myszkowskiej komendy w sobotnie popołudnie interweniowali wobec trzech mężczyzn w wieku od 26 do 37 lat. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyźni zachowują się bardzo agresywnie i w dodatku jeden z nich wymachuje szpadlem. Kiedy mundurowi podeszli do nich, 37-latek z Mińska Mazowieckiego i jego koledzy stali się agresywni. Wyzywali stróżów prawa, używając przy tym wulgaryzmów i nie chcieli podporządkować się ich poleceniom. Najstarszy wymachiwał szpadlem, a kiedy policjanci podeszli bliżej, żeby odebrać mu narzędzie, odrzucił je i próbował uciekać. 37-latek został obezwładniony, zatrzymany i umieszczony w policyjnym radiowozie. Podczas zatrzymania agresora jego 26-letni kolega utrudniał policjantom czynności związane z zatrzymaniem kolegi, dlatego też został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. 

Badanie wykazało, że mieli w organizmie po przeszło 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Starszy odpowie jako recydywista, a młodszy dodatkowo usłyszał zarzut zmuszania interweniujących policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej. Obaj przyznali się do winy.

Szczegóły i okoliczności sprawy wyjaśniają teraz śledczy. O dalszym losie podejrzanych zadecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0145 seconds.