Z ostatniej chwili

Balbina w krainie czarów

2019-08-21 08:50:57 informacje
img

Wystawa "Balbina w krainie czarów" dziś, w środę 21 sierpnia będzie miała swój wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki (III Aleja 64). Początek o godz. 18.00.
Jest wydarzeniem rozpoczynającym serię spotkań memorialnych upamiętniających zmarłą w styczniu tego roku artystkę i pedagożkę Małgorzatę Sętowską. Na wystawę, przygotowaną we współpracy z rodziną artystki, złożą się głównie te prace, które dotykają najbliższej jej tematyki – dziecięcego świata marzeń, pełnego beztroski i radości, świata, o jaki dla wszystkich dzieci walczyła do ostatnich dni swojego życia.
*
Małgorzata „Balbina” Sętowska (18.10.1953 – 29.01.2019) – częstochowska malarka, bajkopisarka i długoletnia nauczycielka. Absolwentka częstochowskiego „Plastyka”. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie UJD) oraz malarstwo sztalugowe tamże, na Wydziale Sztuki. Ulubionym tematem jej malarstwa były lalki, misie, pajacyki. Technika – głównie pastel. Miała na swoim koncie liczne wystawy, a jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Członkini Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza, Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Wyróżniona honorową odznaką „Zasłużony dla kultury Polskiej”. Prowadziła również szeroko zakrojone działania charytatywne na rzecz dzieci z biednych i wykluczonych rodzin.

Page generated in 0.0299 seconds.