Z ostatniej chwili

Bańki miłości

2018-04-24 11:00:20 informacje
img

Wspólne puszczanie mydlanych baniek oraz promocja książek dotykowych znalazły się w programie happeningu, który w środę 25 kwietnia odbędzie się na pl. Biegańskiego z okazji Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Na placu przed Ratuszem uczestnicy będą wspólnie puszczać bańki mydlane, symbolizujące miłość, która wznosi ludzi tak, jak wznoszą się same bańki, ale która może być równie łatwo przerwana.
Alienacja rodzicielska to przemoc emocjonalna wobec dziecka i drugiego rodzica, manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów dziecka z drugim rodzicem oraz inne negatywne działania, prowadzące do niszczenia ich wzajemnych relacji. Może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych i dotyczących zachowania. Często stosowana jest przez głównego opiekuna w szkodliwych działaniach mających doprowadzić do wykluczenia z życia dziecka drugiego rodzica. Jej negatywne efekty dla relacji pomiędzy dzieckiem a drugim rodzicem mogą być różne, o różnym stopniu nasilenia i nie da się ich przedstawić w postaci jednoznacznego syndromu lub zespołu np. poddawane alienacji rodzicielskiej dziecko może odrzucać i oczerniać drugiego rodzica lub być agresywne wobec alienatora czy nawet uciec od niego do drugiego rodzica.
Kolejna, siódma edycja akcji Bańki Miłości pod honorowym patronatem Prezydenta Częstochowy została włączona do Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Mieście Częstochowa na lata 2014-2020.
O godz. 12.00 rozpocznie się promocja książek dotykowych dla dzieci niewidomych i słabowidzących, organizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Władysława Biegańskiego i Ośrodek Wychowawczo-Rewalidacyjny dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Polskiego Związku Niewidomych. Na wspólne puszczanie mydlanych baniek organizatorzy zapraszają o godz. 13.00 i proponują wykorzystać jeden z przepisów na płyn do robienia dużych baniek http://www.banki-mydlane.com.pl/ lub http://baniek.pl/
Organizatorami akcji są Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Kampania na Rzecz Pogodnego Dzieciństwa, a partnerami - Biblioteka Publiczna im. Władysława Biegańskiego i Ośrodek Wychowawczo-Rewalidacyjny dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Polskiego Związku Niewidomych.

Page generated in 0.0323 seconds.