Z ostatniej chwili

Bartek Mirecki wicemistrzem Europy Środkowej!

2019-09-10 11:55:43 informacje
img

Częstochowski kierowca wyścigowy Bartłomiej Mirecki wywalczył tytuł wicemistrza Europy Środkowej FIA Central Europe Zone w wyścigach samochodowych. Ostatnia runda tej serii odbyła się na torze w Brnie. Bartłomiej Mirecki startujący Formułą Renault zwyciężył w obu wyścigach. To jednak nie wystarczyło do obrony tytułu mistrza. Do zwycięstwa w sezonie 2019 zabrakło jednego punktu. 

-Niedosyt pozostaje, ponieważ do mistrzostwa zabrakło bardzo niewiele. Taki jednak jest sport. Wicemistrzostwo to też niezły wynik. W tym roku mam już na koncie tytuł mistrza Polski, więc są powody do zadowolenia - komentuje Bartłomiej Mirecki.  

Tegoroczny sezon FIA CEZ składał się z 5 rund. Kierowcy ścigali się między innymi na torach, gdzie odbywają się GP F1: w Austrii (Red Bull Ring) czy na Węgrzech (Hungaroring). 

Koniec sezonu FIA CEZ nie oznacza wakacji dla częstochowskiego kierowcy. Wystartuje jeszcze na torze Hungaroring w serii ESET V4 CUP oraz w Poznaniu, gdzie rozegrana zostanie ostatnia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski (Bartłomiej Mirecki zagwarantował sobie tytuł mistrza Polsku już podczas poprzedniej rundy).     

Starty Bartłomieja Mireckiego w sezonie 2019 wspierają: RANAL | Sonax Polska | RallyShop.pl | KJK-Auto | 

Partnerzy: Fundacja DKMS, Vistula, Automobilklub Częstochowski |

Page generated in 0.016 seconds.