Z ostatniej chwili

Będzie można wypoczywać przy Kontkiewicza

2020-05-07 12:02:58 informacje
img

Przed terminem ukończono budowę aneksu wypoczynkowego na Wyczerpach Dolnych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Na zieleńcu, na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta, pomiędzy wielorodzinnymi budynkami powstało kameralne miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkanek i mieszkańców osiedla.
- To kolejne miejsce w naszym mieście, które jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, tym razem Wyczerpów i jednocześnie elementem realizowanego przez nas programu Kierunek Przyjazna Częstochowa – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Pomimo pandemii udało się zakończyć tę inwestycję przed czasem, wierzę, że niedługo posłuży mieszkańcom do tak oczekiwanego wypoczynku na świeżym powietrzu.
W ramach zadania powstał przy ul. Kontkiewicza 4 aneks wypoczynkowy wraz z prowadzącą do niego alejką. Wyposażono go w ławki, kosze i stojaki rowerowe o nowoczesnej stylistyce. W centralnej części aneksu znajduje się miniplac zabaw z okrągłą piaskownicą i huśtawką typu bocianie gniazdo. Obok znalazło się też miejsce z ławkami i stolikiem do gier planszowych w chińczyka i w szachy. Całość dopełnia nowa zieleń – dwa platany o kulistych koronach, podsadzone bylinami - liliowcami oraz rabaty z trawami ozdobnymi.
Prace budowlane realizowała firma PHU KLON s.c. na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w 2018 r.  przez pracownię architektoniczną TIM ARCHITEKCI s.c. Wartość zadania to ponad 100 tys. zł.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.014 seconds.