Z ostatniej chwili

Będzie nowa ścieżka dla rowerzystów

2018-04-05 11:13:15 informacje
img

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na budowę 2,5 km odcinka drogi ze ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż DK - 46 od stacji paliw na Odrzykoniu do Olsztyna - informuje Mariusz Bugara z Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Olsztyn. 
Powstanie nowej ścieżki umożliwi bezpieczną podróż rowerem od granic Częstochowy do centrum Olsztyna.
- Liczymy na zwiększenie liczby rowerzystów w Olsztynie i okolicy. Ta nowa bezpieczna droga to po prostu będzie zaproszenie dla nich – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Nowa asfaltobetonowa droga o szerokości 4,5 m będzie ograniczona obustronnie poboczem i oddzielona od DK - 46 pasem zieleni oraz przydrożnym rowem. Na początku i końcu drogi gminnej zaplanowano parkingi z kostki betonowej. Zaprojektowano 5 miejsc odpoczynku dla rowerzystów.  
Przewidziano nowe znaki uzupełniające przy przejściu dla pieszych w rejonie stacji paliw. W rejonie ulic Asnyka i Górzystej powstaną przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów z systemem aktywnej informacji wizualnej zasilany solarnie i wiatrowo. Powierzchnie przejazdów dla rowerzystów zostaną dodatkowo oznakowane kolorem czerwonym.
- W ciągu kilku najbliższych tygodni ogłosimy przetarg na budowę ścieżki rowerowej i chodnika przez całe Przymiłowice w kierunku Zrębic. Obecnie pracujemy już na mapach projektowych nad koncepcją przebiegu ścieżki przez Zrębice w kierunku Krasawy – informuje Kucharski.

Page generated in 0.0336 seconds.