Z ostatniej chwili

Betlejemskie Światło Pokoju

2020-12-14 15:02:43 informacje
img

Betlejemskie Światło Pokoju w niedzielę 13 grudnia po południu kolejny raz dotarło do Częstochowy. 14 grudnia prezydentowi miasta dostarczyli je harcerze z częstochowskiego Hufca ZHP - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Akcję zapoczątkowano w Betlejem w Autonomii Palestyńskiej, mieście, które przez lata było naznaczone napięciami politycznymi i konfliktem zbrojnym. W tamtejszej Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. Co roku odpala się od niego świeczkę, której płomień – za pośrednictwem skautów – obiega cały świat. Jest symbolem pokoju, porozumienia i pojednania między narodami. W historii akcji nigdy nie zdarzyło się, by Betlejemskie Światło Pokoju nie wyruszyło w drogę. Skauci – wśród nich także harcerki i harcerze ZHP – niosą lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. 

Tegoroczne Światło dotarło do Polski w niedzielę 13 grudnia. Tak jak przed laty, zostało odebrane na Łysej Polanie, skąd dalej wyruszyło w Polskę i świat. Jednym z pierwszych przystanków była Jasna Góra. W poniedziałek delegacja częstochowskiego ZHP przyniosła płomień do Urzędu Miasta. 

Hasłem tegorocznej akcji jest „Światło służby”, które zachęca do współdziałania i niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0169 seconds.