Z ostatniej chwili

Bezpieczne hasło rodzinne

2019-02-28 12:36:13 informacje
img

W Częstochowie zainaugurowano nową kampanię służącą poprawie bezpieczeństwa dzieci i przeciwdziałaniu przemocy wobec nich - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
To efekt współpracy Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Ośrodkiem Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi w Częstochowie. 27 lutego, podczas spotkania przedstawicieli instytucji współpracujących, omówiono zasady realizacji przedsięwzięcia.
„Bezpieczne hasło rodzinne” to akcja adresowana do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, mająca  poprawić bezpieczeństwo najmłodszych częstochowian. Tzw. bezpieczne hasło rodzinne to umowne sformułowanie pomiędzy dzieckiem i najbliższymi mu osobami, które ma służyć weryfikacji, czy osoba nawiązująca kontakt z dzieckiem jest znana rodzinie i ma dobre intencje. Dzięki temu dziecko nie pójdzie z nikim obcym, kto poda się za jego wujka, ciocię, koleżankę czy kolegę mamy lub taty - i zaproponuje, że zaprowadzi je do rodziców. Wystarczy, że dziecko zapyta taką osobę o hasło. 
Należy pamiętać, że hasło nie powinno być zbyt skomplikowane, gdyż maluch ma je bez problemu zapamiętać, ale też nie może być zbyt oczywiste, by nie udało się go odgadnąć postronnej osobie.

Page generated in 0.0326 seconds.