Z ostatniej chwili

Bezpłatna mammografia

2019-01-07 16:19:20 informacje
img

Kobiety między 50. a 69. rokiem życia będą mogły przebadać się 15 i 16 stycznia w mammobusie przy ul. Focha 7/15. Badania będą wykonywane przez personel LUX MED w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  
Do badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także:
- nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
- są w grupie ryzyka i otrzymały w poprzednim roku wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach
Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz
Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie numeru PESEL. Organizatorzy proszą więc o przygotowanie dowodu osobistego przed telefoniczną rejestracją. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.
Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceni dwóch niezależnych lekarzy radiologów (w wątpliwych przypadkach – nawet trzech). Istotnym elementem opisu jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami – dlatego organizatorzy proszą o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. 

Page generated in 0.0304 seconds.