Z ostatniej chwili

Bezpłatne badania dermatoskopowe

2018-09-28 10:53:54 informacje
img

1 października Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania dermatoskopowe. Częstochowa znalazła się na trasie dermobusa, w którym będzie można zbadać zmiany skórne i pieprzyki - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dermobus będzie stał przy ul. Herberta 2 (przy siedzibie partnera akcji) od godz. 10.00 do 16.00. Na mieszkańców będzie czekał wykwalifikowany personel medyczny, który bezpłatnie zbada wszystkie znamiona barwnikowe pacjentów. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami.
Do udziału w badaniu wymagane są wcześniejsze zapisy. Zainteresowani są proszeni o wcześniejszy kontakt z partnerem akcji (apteka przy ul. Herberta 2).
Zachorowalność na czerniaka skóry w ostatnich latach w Polsce, zwiększyła się aż 3-krotnie. Co roku o swojej chorobie dowiaduje się około 3100 osób. Schorzenie to cechuje wysoki poziom złośliwości, szybki rozwój i niska odporność na leki. Kluczową rolę w walce z nim odgrywają wczesna diagnostyka i regularna kontrola stanu skóry, które dają szansę na niemal całkowite wyleczenie.
Podstawowymi symptomami, które powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty u dermatologa, są m.in. zmiany koloru naszych znamion, nieregularny kształt bądź ich krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów powinniśmy co roku wykonywać badania dermatoskopowe.
W tym celu Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.
- Profilaktyka to najprostsze i najtańsze działanie prozdrowotne. Im wcześniej wykryjemy chorobę, tym szybciej zaczniemy ją leczyć. Skóra jest największym organem naszego ciała, który w dodatku chroni nasz organizm przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego troska o stan skóry to nie tylko troska o wygląd zewnętrzny, ale o zdrowie całego organizmu – komentuje Katarzyna Butkiewicz, lekarz spec. dermatologii i wenerologii, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0262 seconds.