Z ostatniej chwili

Bezpłatne badania i konsultacje

2019-09-17 21:21:28 informacje
img

We wrześniu mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich w NZOZ INTER-MED, m.in. w ramach miejskiego programu zdrowotnego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W NZOZ Inter-Med. Przy ul. 1 Maja 27 we wrześniu pierwszych 100 osób, które ukończyły 18 lat, może przebadać się bezpłatnie na niedokrwistość, czyli anemię. Wyniki zostaną przejrzane przez lekarza hematologa i opatrzone jego komentarzem. Niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza może dotyczyć nawet 25% kobiet pomiędzy 20. a 50. rokiem życia. Pierwszymi objawami są zazwyczaj zmęczenie, rozkojarzenie i pogorszenie stopnia koncentracji. Osoby, u których występuje niedokrwistość na tle niedoborowym, mają również problem z rozdwajającymi się końcówkami włosów czy łamliwymi paznokciami. Pojawiają się u nich także duszności i kołatanie serca czy zawroty i bóle głowy.  Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania podstawowych badań – przynajmniej raz w roku, zwłaszcza gdy nagle odczuwamy widoczny spadek kondycji, niewynikający ze zwiększonego wysiłku.
21 września, w ramach „Dnia dla Zdrowia” w placówce odbędą się bezpłatne badania i konsultacje lekarskie. Będzie można wykonać test na obecność wirusa HCV, zmierzyć masę ciała, skonsultować się ze specjalistami - dietetykiem, fizjoterapeutą, internistą czy gastroenterologiem oraz wykonać pomiar poziomu cukru i ciśnienia krwi. Przewidziano również bezpłatne konsultacje problemów zdrowotnych z  lekarzem internistą i gastroenterologiem W programie „Dnia dla Zdrowia” są także wykłady gastroenterolożki Aleksandry Wontor-Buksińskiej, dietetyczki Dagmary Kubat-Stefaniak i fizjoterapeutki Justyny Obrzut.
Ponadto INTER-MED zaprasza osoby  między 40. a 60. rokiem życia do udziału w „Programie wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym”, który realizuje w ramach programu zdrowotnego Urzędu Miasta Częstochowy. W jego ramach przewidziano badania laboratoryjne dla osób z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, 24-godzinny holter ciśnieniowy oraz konsultacje lekarskie. Osoba korzystająca z programu nie ponosi żadnych kosztów.
Szczegółowe informacje o ofercie bezpłatnych badań, jakie realizuje NZOZ INTER-MED można znaleźć na stronie internetowej: www.intermed24.com.pl w zakładce: programy profilaktyczne.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0298 seconds.