Z ostatniej chwili

Biało-Czerwona

2019-11-04 11:35:51 informacje
img

Roman Timofiejuk (Gdynia) i Andrzej Zembik (Częstochowa) z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali specjalną wystawę fotografii, zatytułowaną „Biało-Czerwona”. Obecnie będzie ją można zobaczyć także w Częstochowie. Wernisaż wystawy w Ośrodku Promocji Kultury - jutro, we wtorek 5 listopada o godz. 19.00.

Projekt jest poświęcony polskim barwom narodowym oraz polskiej fladze. Wystawa ma sprowokować odbiorcę do refleksji na temat polskich symboli narodowych, stanowiących jeden z elementów tożsamości narodowej. Jak przekonują artyści, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na świadomość obecności symboli w otaczającej nas przestrzeni oraz skonfrontowanie fotograficznego dzieła sztuki z doświadczeniem zarówno pojedynczych ludzi, jak i całych grup społecznych czy narodowych.

— Skupiliśmy się na poszukiwaniach nie tylko podziału i koloru, które tworzą symbol polskiej flagi – ale wizualizacji polskiej flagi w otaczającej nas rzeczywistości, odnajdywaniu obecności jej symbolu w najbardziej zaskakujących miejscach, w których jej zwykle nie dostrzegamy, choć często na nie patrzymy i są tam obecne. Swoistym szukaniem znaku patriotyzmu, znaku tożsamości w otaczającej przestrzeni, by zobaczyć, że to jest, czego nie ma tłumaczą autorzy.

 

Page generated in 0.017 seconds.