Z ostatniej chwili

Biblioteka, szczęście, wyobraźnia, kreatywność

2023-10-24 10:43:49 informacje
img

Pod hasłem  „Biblioteka – szczęśliwe miejsce pełne wyobraźni i kreatywności” odbyło się XIX Regionalne Forum Bibliotekarzy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Forum odbyło się 19 października – w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych – w Audytorium Fizyki im. prof. Sz. Szczeniowskiego na Wydziale Produkcji Inżynierii i Technologii Materiałów PCz. Zgromadziło bibliotekarzy z placówek naukowych, pedagogicznych, publicznych i szkolnych.

Podsumowano dwa konkursy – dla nauczycieli bibliotekarzy  oraz dla uczennic i uczniów. Do tych pierwszych kierowano XI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny  „Tydzień/Miesiąc Bibliotek w obiektywie” organizowany przez Okręgową Sekcję Bibliotekarską ZNP w Katowicach pod patronatem Prezesa Okręgu Śląskiego ZNP. Dwa I miejsca zdobyły Iwona Tutak z Technikum nr 3 z częstochowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych (za cykl fotografii  „MAJ z Poświatowską w Tygodniu Bibliotek 2023”) oraz Alina Grabna z Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie (za kolaż  „Biblioteczne Love Story”).

Młodzi ludzie mogli natomiast wziąć udział w XVII Powiatowym Konkursie na prezentację multimedialną  „Wszystko o bibliotece” organizowanym pod patronatem Prezesa Oddziału ZNP przez Sekcję Bibliotekarska przy Oddziale ZNP w Częstochowie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęli Maja Caban i Jakub Dąbrowski z kl. 7d SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie (opiekunkami były Lidia Kapkowska, Miłosława Pasternak, Izabela Sitek i Renata Sowada). II miejsce przypadło Zuzannie Nowak z kl. 6c SP nr 1 w Będzinie (opiekunki – Karolina Jakóbczyk-Zimny i  Jolanta Walas) oraz Soni Gościniak z kl. 8a SP nr 24 w Częstochowie (opiekunka Anna Romianowska), a III – Pawłowi Radgowskiemu z kl. 4b SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie (opiekunki – Agnieszka Kowalczyk, Miłosława Pasternak, Izabela Sitek i Renata Sowada). Wyróżniono Urszulę Szymczyk z kl.7a SP nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie (opiekunka Anna Romianowska). Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęli Piotr Kościelak i Kacper Warchoł – uczniowie kl. I c TS i kl. III a BS Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie (opiekunki – Alina Grabna i Anna Majchrzak).

Przedstawiono referaty:  „Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej – Biblioteką bez barier” (Marlena Badora z Biblioteki Głównej PCz),  „Biblioteka uczy, bawi, inspiruje” (Anna Hiller i Anna Dąbrowska  z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN  „WOM”),  „Weekendowe spotkania z mangą w bibliotece” (Beata Grzanka, dyrektor Biblioteki Publicznej im. dra Władysława Biegańskiego),  „Twórcza biblioteka” (Alina Grabna z Zespołu Szkół Samochodowych, Izabela Sitek, Miłosława Pasternak, Renata Sowada ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie).

 

Fot. udostępnione przez organizatorów

Page generated in 0.016 seconds.