Z ostatniej chwili

Bilety ulgowe przywrócone

2020-05-06 12:44:00 informacje
img

Z uwagi na sukcesywne znoszenie rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, MPK w porozumieniu z MZDiT odwiesiło funkcjonowanie okresowych biletów ulgowych dla wszystkich grup, które korzystają z tego typu biletów.
Wnioski składane w punktach obsługi klienta MPK o wydłużenie okresu ważności biletu o czas okresu zawieszenia będą rozpatrywane indywidualnie (jeśli zawieszenie uniemożliwiło korzystanie z ważnego biletu).
MZDiT oraz MPK wciąż apelują o ograniczenie przemieszczania się i podróżowania środkami komunikacji publicznej ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne. Apel dotyczy zawłaszcza grup niekorzystających z komunikacji miejskiej przy dojazdach do pracy, w tym osób starszych oraz dzieci i młodzieży.
Korzystanie z publicznego transportu zbiorowego w Polsce wciąż jest odgórnie ograniczone. Nadal obowiązują np. limity napełnień pojazdów komunikacji miejskiej. Mocno utrudnia to realizowanie przewozów przewoźnikowi (MPK) oraz organizatorowi komunikacji miejskiej (MZDiT), a także wiąże się z niewątpliwymi stratami finansowymi. Ograniczony dostęp do korzystania z usług MPK coraz częściej skutkuje problemami w dostaniu się na pokład danego autobusu czy tramwaju przez mieszkanki i mieszkańców.  
Te ciągle mocne ograniczenia obrazują liczby:
- w przypadku autobusów krótkich zamiast ok. 100 osób kierowcy mogą zaprosić na pokład tylko 13-14 osób
- w przypadku autobusów przegubowych zamiast ok. 160 pasażerów w podróż może wybrać się 22-25 osób
- w przypadku tramwajów typu Twist całym składem mogą przemieszczać się po mieście jednocześnie jedynie 24 osoby wobec ponad 200 w przypadku normalnego funkcjonowania
- do jednego wagonu tramwajów typu Konstal 105 zamiast ok. 110 osób wejść może tylko 10.
Z uwagi na funkcjonujące ciągle obostrzenia - obowiązują obecnie tzw. wakacyjne rozkłady jazdy MPK. Dlatego - dopóki ograniczenia nie zostaną uelastycznione - pozwólmy dojechać do pracy tym, którzy nie mają innej możliwości dostania się na miejsce.  Jeśli możemy - przełóżmy naszą podróż poza godziny porannego i popołudniowego szczytu - apeluje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie. 

Page generated in 0.016 seconds.