Z ostatniej chwili

Blok komunalny prawie gotowy

2019-06-18 13:11:50 informacje
img

Budowa nowego bloku komunalnego na 65 mieszkań u zbiegu ulic: Sobieskiego, Pułaskiego i Focha jest już niemal na finiszu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Czterokondygnacyjny blok stanął dłuższą elewacją wzdłuż ulicy Pułaskiego, choć jego adresem będzie Focha 80. Ma powierzchnię zabudowy 1.127 m², powierzchnię użytkową - 3.449 m², a kubaturę - 14.843 m³. W trzech klatkach schodowych powstało 65 mieszkań komunalnych (w tym dwa chronione), z czego 34 to mieszkania typu M-2, a 31 typu M-3. Wszystkie mieszkania na parterze budynku będą dostępne dla niepełnosprawnych.

W budynku zaplanowano też m.in. 3 pomieszczenia dla wózków i rowerów, a także 3 pomieszczenia techniczne. Ogrzewanie i ciepła woda użytkowa dla bloku będzie pochodzić z miejskiej sieci ciepłowniczej. Do bloku będą prowadzić dwa zjazdy. Powstaje przy nim 61 miejsc postojowych, w tym dla kierowców niepełnosprawnych, a także oświetlenie uliczne. Pomiędzy budynkiem a parkingami, po stronie południowej zlokalizowana zostanie pochylnia dla niepełnosprawnych. Powstaje też plac gospodarczy oraz wiata, która pomieści 6 kontenerów na odpady. Teren wokół bloku uzyska nową zieleń w postaci krzewów liściastych i iglastych, nowe trawniki, a także ławki z oparciem oraz betonowe kosze na śmieci.

Realizacją inwestycji zajmuje się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, które kompleksowe wykonanie stanu surowego i wykończenie budynku ,,pod klucz” powierzyło firmie ,,KABIS” z Częstochowy. Pozostali podwykonawcy to również częstochowskie firmy, m.in. Mawer, Hydrogaz, Fleur.

Roboty rozpoczęły się w lutym 2018 r. Inwestycja ma wartość 8,2 mln zł, przy czym 2,6 mln zł dofinansowania udało się miastu zdobyć z Banku Gospodarstwa Krajowego, ze środków Funduszu Dopłat, w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego.  

Stan zaawansowania prac ocenił ostatnio prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przedstawicielami Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM.

Zadanie jest realizowane zgodnie z harmonogramem, więc pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań jeszcze tego lata.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0296 seconds.