Z ostatniej chwili

Bokserska bitwa o Częstochowę

2022-08-24 11:35:24 informacje
img

Gala Polsat Boxing Promotions wraca 2 września do Częstochowy. Fani walki na pięści zobaczą jedenaście pojedynków, w tym siedem zawodowych i cztery olimpijskie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W walce wieczoru wystąpią dwaj lokalni bohaterowie reprezentujący królewską kategorię wagową, Marcin Siwy i Kamil Sokołowski. Legitymujący się rekordem 25 zwycięstw i ani jednej porażki Marcin Siwy zmierzy się z bardzo doświadczonym Kamilem Sokołowskim. W przebogatym bokserskim CV 36-latka znajduje się m.in. potyczka z niedawnym pogromcą Adama Kownackiego – Alim Demirezenem. Zwycięzca starcia Siwy vs Sokołowski oprócz wyczynu sportowego zapisze na swoim koncie także symboliczny tytuł najlepszego obecnie pięściarza wagi ciężkiej rodem z Częstochowy.
2 września w hali Polonia kolejne ambitne wyzwanie podejmie charyzmatyczny Nikodem Jeżewski. Zawodnik z Kościerzyny wrócił już na zwycięską ścieżkę, z której w lutym na chwilę zepchnął go fenomenalny Artur Mann. Teraz ambitny Jeżewski za cel obrał sobie pięściarza o przydomku „Bawarski Snajper”. Starcie z Serge’em Michelem to dla Polaka okazja  poprawienia jego bilansu z reprezentantami Niemiec, jaki ucierpiał nieco po wspomnianej potyczce z Mannem.
W Częstochowie swoje umiejętności zaprezentują także utalentowani Konrad Kaczmarkiewicz i Bartłomiej Przybyła. Jak piszą organizatorzy, pierwszy w lutym zdeklasował szanowanego na polskich ringach Przemysława Gorgonia, a teraz ostrzy sobie zęby na niepokonanego Jevgenijsa Aleksejevsa. Łotysz zasłużył na przydomek „Huragan”, wygrywając komplet 13 swoich zawodowych walk, w tym 7 przez nokaut. Poprzeczkę podnosi także Bartłomiej Przybyła. Pięściarz z Mysłowic w czerwcu po raz pierwszy stoczył 6-rundowy pojedynek zawodowy i dopisał do swojego rekordu trzecie zawodowe zwycięstwo. W Częstochowie Przybyła ponownie „przeboksuje” 6 rund, a jego rywalem będzie 29-letni Alessandro Fersula, legitymujący się 8 zwycięstwami i dwiema porażkami.
Drogą Bartłomieja Przybyły podąża inny podopieczny Polsat Boxing Promotions – Kewin Gibas, który na dystansie sześciu rund zadebiutuje właśnie 2 września w Częstochowie. Występ ten będzie okazją  podtrzymania dobrego wrażenia, jakie Gibas pozostawił po sobie po marcowej gali Polsat Boxing Promotions w pobliskim Będzinie. Wówczas 20-latek zanotował swoje trzecie zawodowe zwycięstwo, ale na tym jego apetyt się nie kończy. W identycznym punkcie kariery jest inny podopieczny organizacji Polsat Boxing Promotions - Miłosz Grabowski, który 2 września również powalczy o czwarty triumf jako zawodowiec.
Polsat Boxing Promotions, oprócz walk zawodowych, organizuje także starcia w formule boksu olimpijskiego. 2 września w częstochowskiej hali Polonia kibice zobaczą aż cztery takie pojedynki. W jednym z nich udział weźmie Artur Proksa, który pasję do tego sportu odziedziczył po swoim ojcu Grzegorzu - Mistrzu Europy z 2011 r.

Page generated in 0.016 seconds.