Z ostatniej chwili

Bon turystyczny nie tylko na wakacje

2020-09-21 11:35:34 informacje
img

W sierpniu rodzice za wakacje z dzieckiem mogli płacić bonem turystycznym. W sumie wykorzystano 238 tys. bonów na kwotę 173 mln zł. Bon ten jest ważny do końca marca 2022 r. Można z niego skorzystać także w następne lato, jak też w ciągu roku, płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem bądź ferie zimowe w kraju. 

W całej Polsce z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób.  Aktywowano już 890 tys. bonów, z czego  za noclegi w hotelach i usługi turystyczne zapłacono  238 tys. bonów  na kwotę 173 mln zł . Podczas tegorocznych wakacji wykorzystano całkowicie 156 tys. bonów. 

- Mieszkańcy naszego województwa są liderami w kraju, jeśli chodzi o aktywację bonów turystycznych. Co czwarty uprawniony do bonu już go pobrał w systemie PUE. W sumie w województwie śląskim  przygotowano 451 tys. bonów, z czego aktywowano około 112 tys. - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim. 

Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. 

- Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Można nim płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski nie tylko w wakacje. Wyjazd może odbyć się przy innych okazjach.  Ważne, by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej 31 marca 2022 r. - informuje rzeczniczka.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowano ponad 17 tys. firm. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.p l oraz www.polska.travel.

Page generated in 0.0145 seconds.