Z ostatniej chwili

Bracia Ciszek z medalami po XV Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

2019-11-26 15:45:33 informacje
img

Zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa zdobyli 9 medali podczas XV Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, które w Katowicach odbyły się w dniach 9-10 listopada.

W mistrzostwach udział wzięła rekordowa liczba - bo ponad 1700 - zawodników z całej Polski. Wśród nich było 22 reprezentantów z klubu z Częstochowy.
Największym sukcesem jest srebrny medal w kategorii brązowych pasów do 64 kg zdobyty przez Michała Ciszka, który w drodze na podium wygrał swoją walkę na punkty, natomiast w finale przegrał przez dźwignię na łokieć. To już czwarty krążek Michała do kolekcji z najważniejszej imprezy Brazylijskiego Jiu-Jitsu w naszym kraju.
Dobrze zaprezentował się również trener i zawodnik Marcin Ciszek, który startował w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszy dzień nie należał do najlepszych i Marcin przegrał z późniejszym triumfatorem kategorii. Drugiego dnia natomiast zdobył brązowy medal w kategorii Masters brązowych-czarnych pasów do 70 kg, w pierwszej walce trafiając na oponenta, który dzień wcześniej wygrał z jego bratem. Udało mu się jednak pewnie wygrać na punkty, ale odpadł w dalszej rywalizacji.
Całe Rio Grappling Club Polska zdobyło, dzięki współpracy wszystkich sekcji, 2. miejsce drużynowo, co pokazało, kto jest siłą w tym roku naszym kraju. Poniżej pełne wyniki częstochowskich zawodników: