Z ostatniej chwili

Budżet Obywatelski - 7. edycja do oceny

2021-01-13 10:37:29 informacje
img

Aby wziąć udział w ocenie – czyli ewaluacji – minionej edycji częstochowskiego BO wystarczy do 24 stycznia wypełnić krótką, prostą, anonimową ankietę online. Odpowiedzi i sugestie pomogą usprawnić procedurę, dzięki której wspólnie decydujemy, na co przeznaczyć niemałą porcję miejskiego budżetu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Ostatnia, prowadzona w warunkach pandemii koronawirusa edycja BO pokazała, że – na przekór niezależnym od nas utrudnieniom – chcemy uczestniczyć w życiu miasta, zgłaszać pomysły warte realizacji, przekonywać innych do ich poparcia, brać udział w głosowaniu.  

Po zakończeniu całej procedury – znowu czas na jej ocenę. Służy do tego ankieta online na stronie http://www.konsultacje.czestochowa.pl  Będzie dostępna do 24 stycznia.

Zaznaczone odpowiedzi i przekazane uwagi będą szczegółowo analizowane podczas wysłuchania publicznego. Wtedy też odbędzie się dyskusja o ewentualnych korektach procedur, których celem byłoby usprawnienie BO w przyszłych latach – tak, aby jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom możliwie największej grupy częstochowian i częstochowianek.

Ankieta jest anonimowa. W każdym pytaniu należy zaznaczyć jedną odpowiedź. Wypełnienie całości trwa naprawdę chwilkę – nawet gdy zdecydujemy się też przekazać na końcu nasze osobiste uwagi co do sposobu organizacji BO.

W 2020 r. powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego m.in. nowe boiska, place rekreacji rodzinnej, poprawiła się infrastruktura drogowa i pieszo-rowerowa.

W tym roku zrealizowanych zostanie 139 nowych pomysłów, na które głosowało ponad 24,5 tysiąca osób. Przystępne procedury – a właśnie ich tworzeniu służy ewaluacja – to ważny element zachęcający do udziału w całym przedsięwzięciu.

Page generated in 0.0155 seconds.