Z ostatniej chwili

Budżet Obywatelski - więcej głosów niż przed rokiem

2020-11-27 10:21:36 informacje
img

Wszystko odbyło się online i zakończyło 25 listopada o północy. O tym, na co przeznaczyć łącznie niemal 9,5 mln zł, współdecydowało 24,5 tys. mieszkanek i mieszkańców Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Na decyzję, którym pomysłom ogólnomiejskim i dzielnicowym udzielić naszego poparcia, mieliśmy ponad tydzień – oddawanie głosów ruszyło 16 listopada. 7. edycja BO jest pierwszą przeprowadzoną w całości online – wymusiły to spowodowane pandemią względy bezpieczeństwa.

Problemy i troski spowodowane koronawirusem nie zniechęciły częstochowianek i częstochowian do współdecydowania o przeznaczeniu pokaźnej porcji miejskiego budżetu. Zgłoszono rekordową liczbę pomysłów – wiele z nich miało wyraźnie „zielony”, ekologiczny charakter; inne pojawiły się zapewne w kontekście wyzwań i trudności spowodowanych pandemią. Przekonywanie innych do poparcia konkretnych pomysłów odbywało się głównie poprzez media społecznościowe. 

W głosowaniu na poszczególne zadania było nas o ok. 7 tys. więcej niż w zeszłym roku. Łącznie swoje głosy oddało ponad 24,5 tys. częstochowianek i częstochowian.

Platforma internetowa świetnie się sprawdziła – z jej prostą obsługą, przejrzystym układem i minimum wymaganych od nas danych. Aby głosować, nie trzeba było nawet używać poczty elektronicznej – wystarczył telefon i możliwość skorzystania z internetu.

 Niezależnie od konkretnych rozstrzygnięć tegorocznego BO, Częstochowa już wygrała – nawet bardzo trudne czasy nie są dla nas przeszkodą, aby bardzo licznie współdecydować o tym, jak ma zmieniać się najbliższa nam, miejska rzeczywistość.

Page generated in 0.0153 seconds.