Z ostatniej chwili

CZYTAJ PL w Częstochowie

2018-10-30 12:20:39 informacje
img

2 listopada startuje kolejna edycja akcji promującej czytelnictwo. W jej ramach zostanie uruchomionych bezpłatnie ponad 7.000 wypożyczalni e-booków i audiobooków, które będzie można znaleźć m.in. na przystankach autobusowych, w instytucjach kultury i szkołach - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Celem akcji, w którą kolejny raz włącza się Częstochowa, jest promocja czytelnictwa poprzez udostępnienie odbiorcom darmowych książek i umożliwienie wygodnego czytania.
Tegoroczna edycja obejmuje blisko 500 miast i miejscowości. Rolę wypożyczalni spełniają plakaty wyeksponowane w przestrzeni miejskiej oraz w miejskich instytucjach kultury. Na każdym z nich znajduje się kod QR umożliwiający bezpłatne wypożyczenie 12 bestsellerów, z których część to nowości z 2018 r.
Wśród dostępnych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a wielbiciele fantasy – pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana. Na liście znalazły się także „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize oraz jedna z najgłośniejszych biografii ostatniego czasu  „Komeda. Osobiste życie jazzu” , autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej.
Tak jak w ubiegłym roku, kampanię Czytaj PL uzupełnia akcja „Upoluj swoją książkę” adresowana do uczniów ambasadorów – 1000 z nich będzie promować czytelnictwo bezpośrednio w swoich szkołach.
Akcja potrwa od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowej wypożyczalni, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL.
Lista dostępnych książek:
1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”
Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl.

Page generated in 0.0377 seconds.