Z ostatniej chwili

Charytatywnie dla zwierząt

2019-11-28 14:41:21 informacje
img

Trwa akcja „Charytatywnie dla zwierząt”. Jej 4. edycję rozpoczęła młodzież Zespołu Szkół Technicznych. Celem jest wsparcie częstochowskiego schroniska oraz pomoc stowarzyszeniom i fundacjom działającym na rzecz zwierząt w mieście. Zbiórka karmy i akcesoriów potrwa do 17 grudnia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Akcja służy zebraniu wszystkiego, co może się przydać zwierzakom, a także czuwającym nad nimi wolontariuszkom i wolontariuszom – chodzi więc o koce, poduchy, karmy, makarony, jedzenie w puszkach z długim terminem ważności, ale także leki i akcesoria dla zwierząt.

Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki w każdej szkole można uzyskać poprzez bezpośredni kontakt z organizatorami akcji lub szkolnymi koordynatorami. Jednak aby wspomóc akcję, nie trzeba być uczennicą czy uczniem – wystarczy odwiedzić wydarzenie na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/events/401610727392520/  i ustalić indywidualny termin oraz miejsce odbioru darów dla czworonogów.

Akcja potrwa do 17 grudnia – do tego dnia można dostarczać „fanty” dla potrzebujących  zwierzaków. Głównym miejscem zbiórki w tym roku jest siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy al. Niepodległości 30. Podsumowanie akcji odbędzie się 19 grudnia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej.

W dotychczasowych edycjach zbiórki udało się zebrać ponad 4 tony karmy, 600 kg żwirku, ponad 440 poduch i koców oraz leki, ryż itp. W akcję włączyły się nie tylko częstochowskie szkoły, ale także młodzież i nauczyciele ze szkół na terenie powiatu, jak również mieszkanki i mieszkańcy miasta.

– Zwierzaki potrzebują naszego wsparcia i opieki. Cieszy nas, że w Częstochowie troszczy się o nie tylu wolontariuszy – tych pracujących na rzecz schroniska, ale również poszukujących we własnym zakresie nowych domów dla psów i kotów. Ułatwienie im codziennej pracy z potrzebującymi zwierzakami jest celem naszej akcji – podkreślają organizatorzy zbiórki, Jakub Sikora i Damian Trzeszkowski z Zespołu Szkół Technicznych.

Akcja „Charytatywnie dla zwierząt” została objęta honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Organizatorami są Zespół Szkół Technicznych, Stowarzyszenia  Aktywna Częstochowa oraz Częstokocham, Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy i  MPK w Częstochowie Sp z o.o.

 

 

Page generated in 0.0244 seconds.