Z ostatniej chwili

Chciał połknąć narkotyki

2021-02-16 11:12:46 informacje
img

42-letni mieszkaniec Będzina, chcąc uniknąć zatrzymania, usiłował połknąć aż 80 porcji amfetaminy. Policjanci w porę udaremnili ten zamiar. Za posiadanie środków odurzających sprawca odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia – informuje myszkowska Policja.

W piątek około 22.00 na ul. Królowej Jadwigi w Myszkowie policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji myszkowskiej komendy kontrolowali kierującego fordem focusem. Ich działania były poprzedzone informacją, że kierowca może posiadać narkotyki. 42-letni mężczyzna już od początku kontroli był bardzo pobudzony i nerwowy. W pewnym momencie wyjął z kieszeni spodni woreczek foliowy z białym proszkiem, który włożył do ust. Szybka reakcja mundurowych udaremniła mu zamiar połknięcia go. Policjanci zabezpieczyli woreczek, w którym znajdowało się aż 80 porcji amfetaminy. Zażycie takiej ilości narkotyków mogło stanowić dawkę śmiertelną. 

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Za nieprzestrzeganie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i posiadanie wbrew jej przepisom środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Page generated in 0.0178 seconds.