Z ostatniej chwili

Chciał ukraść rower

2019-07-05 11:35:40 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy po raz drugi w ostatnich dniach udaremnili kradzież roweru. W czwartek w jednym z bloków przy ul. Wilsona ujęli mężczyznę, który próbował przeciąć linkę zabezpieczającą rower i go ukraść. Sprawca w trakcie ucieczki schował nożyce do drutu….w wózku dziecięcym stojącym na klatce schodowej - informuje częstochowska Straż Miejska.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 6.45. Dwóch mężczyzn dziwnie zachowywało się przy jednej z klatek schodowych w rejonie ul. Wilsona. W pewnym momencie jeden wszedł do klatki, a drugi został na zewnątrz. Gdy strażnicy miejscy weszli do klatki, mężczyzna porzucił nożyce do drutu w dziecięcym wózku, który stał na korytarzu. Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę. Na stalowej lince zabezpieczającej rower funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili ślady nacięcia. Mężczyzna został przekazany policjantom.

To kolejny przypadek w ostatnich dniach, gdy częstochowscy strażnicy miejscy zapobiegli kradzieży roweru. Kilka dni temu dzięki informacjom od pracowników Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu ujęli mężczyznę, który również przy pomocy nożyc do cięcia drutu próbował ukraść rower w rejonie ul. Piłsudskiego i Katedralnej.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje do posiadaczy rowerów, aby dobrze zabezpieczać swoje jednoślady przed kradzieżą. Posiadacze rowerów powinni zaopatrzyć się w solidne linki zabezpieczające, a w blokach rowery powinny być zabezpieczone w piwnicach. Administratorzy i zarządcy powinni zastanowić się również nad instalacją systemów monitoringu, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

 

Page generated in 0.0301 seconds.