Z ostatniej chwili

Ciężarówka uderzyła w drzewo

2019-09-17 10:25:55 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na DW nr 491 pomiędzy Miedźnem a Łobodnem. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 68-letni kierowca samochodu ciężarowego z naczepą zjechał z nieustalonej przyczyny na prawe pobocze, po czym uderzył w drzewo. Zmarł na skutek poniesionych obrażeń - informuje kłobucka Policja.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 9 września, kilkanaście minut po godz. 12.00 na DW nr 491 pomiędzy Miedźnem a Łobodnem. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Łobodna 68-letni kierowca samochodu ciężarowego z naczepą zjechał z nieustalonej przyczyny na prawe pobocze, po czym uderzył w drzewo. Kabina samochodu ciężarowego uległa spaleniu, natomiast kierowca, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. Z miejsca zdarzenia został przetransportowanych do szpitala przez śmigłowiec LPR.

W czwartek Policja otrzymała informację, że poszkodowany mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni. W toczącym się postępowaniu wykorzystają między innymi opinie biegłych z zakresu stanu technicznego pojazdów oraz z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Sprawę nadzoruje częstochowska prokuratura.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0213 seconds.