Z ostatniej chwili

Często... chowa się w domach - głośne przypomnienie

2020-03-27 11:18:53 informacje
img

Na ulicach Częstochowy można usłyszeć  komunikaty głosowe zachęcające przechodniów do pozostania w domu. O takiej potrzebie mieszkańcy informowani są przez specjalne mobilne megafony - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Samochód ze specjalnym banerem oraz komunikatem głosowym jeździ po tych ulicach, przy których nadal spotkać można spacerujących mieszkańców. Emitowane przez megafon hasła przypominają, że najlepszym sposobem uniknięcia ryzyka zakażenia koronawirusem jest właśnie pozostanie w domu. Kursowanie pojazdu możliwe jest dzięki staraniom Wydziału Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.
Informacje o akcji pojawiły się m.in. na miejskim profilu w mediach społecznościowych.
Podobne rozwiązanie stosuje również częstochowska Straż Miejska, której funkcjonariusze podczas patrolowania ulic dodatkowo zwracają uwagę i przypominają mieszkańcom o konieczności unikania dużych skupisk ludzkich.
Zgodnie z decyzją rządu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan epidemii, co wiąże się z nałożeniem dodatkowych obostrzeń. Jednym z nich (poza pewnymi wyjątkami) jest ograniczenie zgromadzeń do maksymalnie dwóch osób. Obecne na ulicach Częstochowy głosowe komunikaty dodatkowo uświadamiają, że takie zasady to nie tylko nasz obowiązek, ale też wyraz odpowiedzialności (zarówno za siebie, jak i za innych).
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0173 seconds.