Z ostatniej chwili

Częstochowa chce maseczek dla mieszkańców

2020-04-02 14:26:17 informacje
img

Trwa akcja Maseczki dla Polski. Jej organizatorzy chcą wyprodukować 40 milionów materiałowych maseczek, które przez samorządy mają trafić do wszystkich Polaków. Już 26 marca Częstochowa złożyła zapotrzebowanie na takie produkty ochronne dla mieszkańców - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Jak informują organizatorzy akcji, maseczki ochronne na twarz dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się wydzielin wydychanych z ust czy nosa. Mogą ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia, nie zapewniają jednak pełnej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami. 
Maseczki mają trafić do samorządów, które wyrażą taką chęć. 26 marca Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy zgłosił stosowne zapotrzebowanie. Organizatorzy akcji zapewnili, że poinformują o sposobie i miejscu dostawy maseczek, prosząc jednocześnie o cierpliwość, bo zamówienia, które spływają z całej Polski są ogromne. W tej chwili częstochowski samorząd nie dysponuje żadnymi maseczkami, które mógłby przekazać mieszkankom i mieszkańcom. 
Maseczki dostępne w ramach akcji są produktami wielokrotnego użytku. Do ich dezynfekcji ma wystarczyć 30-minutowe wygotowanie we wrzątku.  
Każda inicjatywa pozwalająca chronić zdrowie mieszkanek i mieszkańców jest ważna. 
Minister Zdrowia na razie nie zaleca  noszenia maseczek ochronnych przez  zdrowych, ale to może się wkrótce zmienić. 
Organizatorzy akcji Maseczki dla Polski proszą też o wsparcie finansowe. Więcej informacji na stronie: www.MaseczkiDlaPolski.pl

Page generated in 0.0208 seconds.