Z ostatniej chwili

Częstochowa w finale konkursu „Innowacyjny Samorząd”

2020-02-27 15:26:26 informacje
img

Miejski projekt „Teraz Lepsza Praca” zainicjowany przez prezydenta Częstochowy znalazł się w finale konkursu „Innowacyjny Samorząd 2020” organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Nagrody w konkursie wręczono 26 lutego w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Wcześniej zgłoszono do niego 304 projekty, które nadesłało 181 jednostek samorządu terytorialnego.

Konkurs miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego, opartych na nowoczesnych technologiach i różnego typu efektywnych rozwiązaniach dotyczących m.in. komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej.

Konkurs przeprowadzony został w pięciu kategoriach: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, powiaty. W każdej kategorii wyłoniono jednego zwycięzcę, a kilka projektów zostało wyróżnionych. Dyplomy za zakwalifikowanie do finału otrzymały te samorządy, których projekty dostały co najmniej dwa głosy kapituły (każdy projekt oceniany był osobno).

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostały: miasto Gdynia, gmina miejska Ciechanów, gmina miejsko-wiejska Grodzisk Mazowiecki, gmina wiejska Klembów i powiat toruński.

W kategorii dużych miast Gdynia zdobyła nagrodę za projekt „Gdyński Ogród Deszczowy”, zachęcający mieszkańców do tzw. małej retencji. Wyróżniono Katowice i Łódź, a w finale – obok Częstochowy – znalazły się jeszcze projekty z Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania i Warszawy.

W uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie „Innowacyjny Samorząd” wzięła udział Anna Mielczarek – kierownik Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy, które koordynuje główne segmenty programu „Teraz Lepsza Praca”.  

Projekt „Teraz Lepsza Praca” od pewnego czasu prezentowany jest m.in. w bazie miejskich innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju:

https://pfrdlamiast.pl/baza-miejskich-innowacji/czestochowa-zadowolony-pracownik-zadowolony-pracodawca-zadowolone-miasto.html?fbclid=IwAR2z9vwEs49e_w0OEnGOi7_IvITC1mRKlvX8KS8mPatQgiD93nbXc4auyG4

Page generated in 0.0138 seconds.