Z ostatniej chwili

Częstochowianka najlepszą położną w Polsce

2019-01-24 17:52:09 informacje
img

Częstochowianka Anna Wojtyla została „położną na medal”. W konkursie na najlepszą położną w Polsce pokonała blisko pół tysiąca konkurentek - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W zorganizowanym przez Akademię Malucha Alantan konkursie uczestniczyły 482 położne z całej Polski. Rywalizacja miała charakter głosowania, a punkty mogły przyznawać najlepiej zorientowane, czyli same pacjentki. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że zdecydowanie wygrała częstochowianka Anna Wojtyla, która zdobyła 1383 głosy, pokonując zdobywczynię II miejsca o ponad 400 głosów.
W czwartek 24 stycznia na sesji Rady Miasta tytułu najlepszej położnej w kraju gratulowały laureatce władze miasta oraz Barbara Płaza, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. - Bycie położną to chyba największa pasja mojego życia. Nie traktuję tej pracy jako nadzór nad pacjentką, ale jako towarzyszenie kobiecie, która za chwilę urodzi. Taka obecność jest naprawdę bardzo ważna i sprawia, że sam poród przebiega znacznie sprawniej – podkreśliła „Położna na medal”.
Anna Wojtyla pomaga kobietom w ciąży od ponad 10 lat. Jak zdradza, ma na koncie ponad 80 porodów. Na co dzień, oprócz pracy położnej w szpitalu, zajmuje się również porodami domowymi oraz prowadzi szkołę rodzenia i opieki nad noworodkiem. Sama jest mamą dwóch córek.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0285 seconds.