Z ostatniej chwili

Częstochowscy policjanci pilnują noszenia maseczek

2020-10-13 17:00:36 informacje
img

W minioną sobotę cały kraj znalazł się w „żółtej strefie”, co wymusza konieczność zakrywania ust i nosa w miejscach użytku publicznego. Częstochowscy policjanci sprawdzają, jak mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Jak zapewnia policja, przy każdym odstępstwie od rozporządzenia należy się spodziewać zdecydowanej reakcji.

W sobotę funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców miasta podczas zgromadzenia przeciwko noszeniu maseczek. Już po kilku minutach od rozpoczęcia skupisko zostało rozwiązane. Policjanci spisali 19 osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrywania nosa oraz ust. Sześcioro uczestników otrzymało pouczenie, natomiast wobec 13 osób zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

W miniony weekend policjanci patrolowali nie tylko ulice Częstochowy, ale także centra handlowe, środki komunikacji miejskiej, giełdy oraz inne miejsca o dużym natężeniu ruchu osób. Pouczyli prawie 200, nałożyli ponad 140 mandatów, natomiast w 40 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Patryk Pyrek

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0145 seconds.