Z ostatniej chwili

Częstochowska konna na meczu w Tychach

2021-06-17 11:26:05 informacje
img

Wczoraj, 16 czerwca na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany został mecz piłki nożnej I ligi. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci nie tylko z tyskiej komendy, ale także częstochowski zespół policjantów na koniach. Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie, jak i po imprezie – informuje częstochowska Policja.

Policyjne wierzchowce bardzo często są obecne podczas zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych, szczególnie o podwyższonym ryzyku, gdzie wykorzystuje się ich masę do kontroli przemieszczania się grupy osób. Z uwagi na wykonywane przez nie zadania, charakteryzują się dużym spokojem i opanowaniem zwłaszcza w sytuacjach, gdy wokoło panuje ogromny hałas związany z zabezpieczeniem meczu piłkarskiego.

Kolejny raz częstochowska konna brała udział w zabezpieczeniu meczu piłkarskiego w Tychach. Mundurowi na koniach dbali o ład i porządek publiczny, by każdy miłośnik piłki nożnej mógł bezpiecznie dotrzeć na mecz i równie bezpiecznie opuścić stadion.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0153 seconds.