Z ostatniej chwili

Częstochowski Norwid trzecim klubem na Śląsku i siódmym w Polsce w rankingu Ministerstwa Sportu!

2021-02-01 10:37:03 informacje
img

Klub Sportowy Norwid Częstochowa zajął siódme miejsce w ogólnopolskim rankingu młodzieżowych sekcji siatkarskich w roku 2020 prowadzonym przez Ministerstwo Sportu!

Błękitno-granatowi zostawili za sobą ponad 90 innych sekcji siatkarskich z całego kraju. Ten fantastyczny wynik był możliwy dzięki imponującej postawie zdolnej młodzieży Hemarpol Norwida (pod taką nazwą grają w lidze kadeci i juniorzy), która wysoko punktowała w kategorii juniorów oraz kadetów (juniorów młodszych).

Również w obecnym sezonie młodzicy, kadeci i juniorzy Hemarpol Norwida mają szanse na medale w województwie oraz w Mistrzostwach Polski. Zbliżają się turnieje 1/2 mistrzostw województwa śląskiego kadetów i juniorów, w których zagrają siatkarze Hemarpol Norwid.

Kadeci Norwida w dniach 8-10 lutego walczyć będą w Jastrzębiu w turnieju 1/2 mistrzostw województwa śląskiego, gdzie za rywali będą mieć Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin II oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Juniorzy Hemarpol Norwida od poniedziałku do środy będą walczyć w turnieju organizowanym przez Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa (hala HSC przy ul. Żużlowej). Oprócz dwóch częstochowskich drużyn zagrają również juniorzy Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel II oraz MKS Będzin.

W 1/4 grał też drugi zespół juniorów Hemarpol Norwida, ale częstochowianie zajęli w grupie 3. miejsce i nie awansowali do 1/2. 

Foto: materiały prasowe 

Page generated in 0.0165 seconds.