Z ostatniej chwili

Częstochowskie „Lato pod żaglami” nagrodzone

2020-01-31 13:44:57 informacje
img

Wodne, wakacyjne półkolonie w Parku Lisiniec – jedna z propozycji „Lata w mieście” – otrzymały I nagrodę w konkursie Polskiego Związku Żeglarskiego w kategorii  „Impreza Roku”. Dofinansowane przez samorząd zajęcia współorganizował m.in. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji –informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.  

Organizowany przez PZŻ Konkurs „Błękitny Spinaker” ma m.in. popularyzować śródlądowe żeglarstwo turystyczne i rekreacyjne, zwłaszcza pomysły adresowane do dzieci i młodzieży. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: „Impreza Roku”, „Regaty Roku” oraz „Rejs Roku”. W tej pierwszej za najlepsze wydarzenie uznano właśnie częstochowskie „Lato pod żaglami”.  

Kapituła konkursu bierze pod uwagę stopień trudności realizowanych przedsięwzięć, nowatorstwo rozwiązań organizacyjnych, zakres realizacji zakładanych celów czy zaangażowanie partnerów – także instytucji samorządowych. Wśród kryteriów oceny są m.in. liczba uczestniczek i uczestników, szczególnie najmłodszych.

W zeszłorocznej, 5. edycji „Lata pod żaglami”, której organizatorem był Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski wraz z UKS „Morka” i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji,  odbyło się osiem 5-dniowych turnusów (od poniedziałku do piątku, pomiędzy godz. 9.00 i 16.00). Z zajęć skorzystało łącznie ok. 320 adeptek i adeptów żeglarstwa pomiędzy 7. a 16. rokiem życia.  

Miasto dofinansowało imprezę w ramach „Organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży” kwotą 8.700 zł.

Wręczenie nagród odbędzie się 13 marca podczas targów „Wiatr i Woda” w Warszawie.   

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.