Z ostatniej chwili

Cztery wernisaże

2021-11-17 14:12:03 informacje
img

W czwartek 18 listopada o godz. 18.00 Miejska Galeria Sztuki (III Aleja 64) zaprasza aż na cztery wernisaże. Anna Tarnowska mierzy się z Antymaterią, Jacek Sztuka pokazuje swoje ,,Życie w obrazach”, Barbara Jura opowiada o kulturze konsumpcji, a wystawę pod hasłem „A ciało duszą się stało” zaprezentuje siedem artystek zaproszonych do wspólnej prezentacji swoich prac.

Anna Tarnowska jest absolwentką grafiki warsztatowej na Uniwersytecie im. Jana Długosza. W warsztacie graficznym upodobała sobie szczególnie suche techniki druku wklęsłego. Poza grafiką i rysunkiem interesuje się zjawiskami fizycznymi. W serii prezentowanych prac pragnie oddać swój sposób postrzegania materii graficznej. Wijące się elementy światła i czerni ukazują moment tuż przed reakcją.

Jacek Sztuka ukończył studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Od 2013 r. kieruje Zakładem Komunikacji Marketingowej w Instytucie Marketingu na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wziął udział w ponad 110 wystawach zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Prezentowana wystawa będzie retrospektywną, zorganizowaną 20 lat po obronie dyplomu, przedstawiającą następujące cykle malarskie: W samochodzie, Mięso-złom, Podróżni, Hybrydy, Zanurzenia, Portrety.

Barbara Jura w 2018 r. obroniła dyplom z zakresu grafiki artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W instalacji prezentowanej na wystawie „Our” opowiada o konsumpcjonizmie, tworząc monumentalną instalację przestrzenną, do której realizacji po raz kolejny zaprzęga medium grafiki.

Bogusława Bortnik-Morajda, Ewa Ciepielewska, Monika Misztal, Martyna Borowiecka, Maja Krysiak-Podsiadlik, Katarzyna Kukuła i Maria Michoń  to siedem kobiet prezentujących wspólnie swoje prace podczas wystawy „A ciało duszą się stało”. Dzieła zaproszonych artystek są różnorodne, jednak ta różnorodność pozwala na stworzenie wspólnej i spójnej ekspozycji. Przedstawienie ciała w obrazie jest zarazem przedstawieniem rozlicznych światów.

Wszystkie wystawy będzie można oglądać w MGS do 9 stycznia. 

Na zdjęciu: jedna z prac Jacka Sztuki

 

Page generated in 0.0203 seconds.