Z ostatniej chwili

Czujna również po służbie

2019-08-09 09:32:01 informacje
img

Starsza posterunkowa Renata Kowalska z Opola w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego motorowerem. 33-letni mieszkaniec Winowna usiadł za kierownicą jednośladu, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Pijanemu kierowcy grożą teraz 2 lata więzienia. Ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką karą za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC motoroweru - informuje myszkowska Policja.

Będąca "na wolnym” policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy st. post. Renata Kowalska, przejeżdżając wczoraj, 7 sierpnia ulicą Opolską w Winownie, zwróciła uwagę na jednoślad, którym poruszało się dwóch mężczyzn bez kasków ochronnych. Gdy mundurowa dokładnie im się przyjrzała, zaniepokoiło ją ich zachowanie. Wszystko wskazywało, że mogą być pod wpływem alkoholu. Gdy tylko nadarzyła się okazja, policjantka, wykorzystując swój samochód, uniemożliwiła im dalszą jazdę i podjęła interwencję. Od razu wyczuła silny zapach alkoholu od kierującego. Powiadomiła więc dyżurnego myszkowskiej komendy, który skierował na miejsce patrol z Koziegłów. Jak wykazało badanie alkomatem, 33-letni mieszkaniec Winowna wsiadł za kierownicę, mając 3 promile alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. Oprócz wysokiej kary grzywny, będzie odpowiadał za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu, za co grozi wysoka kara.

 

Page generated in 0.0318 seconds.