Z ostatniej chwili

DKF „Rumcajs” wznawia działalność

2021-02-09 15:21:38 informacje
img

Od nowego tygodnia miłośnicy kina mogą się wybrać na seanse do DKF-u „Rumcajs”. Seanse odbywają się w Klubie Politechnik (al. Armii Krajowej 23/25) w poniedziałki o godz. 18.00.

Filmy, które zobaczymy: 

15.02 Matthias i Maxime

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime’a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias, początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Reżyseria: Xavier Dolan

Scenariusz: Xavier Dolan

Obsada: Gabriel D’Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk

DRAMAT, prod. Kanada, 2019r., 119 min

 

22.02.Tylko zwierzęta nie błądzą

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

Reżyseria: Dominik Moll

Scenariusz: Gilles Marchand, Dominik Moll

Obsada: Denis Ménochet, Laure Calamy, Nadia Tereszkiewicz

KRYMINAŁ/THRILLER, prod. Francja, Niemcy, 2019r., 112 min

Page generated in 0.0194 seconds.