Z ostatniej chwili

Dąb Niepodległości

2018-11-25 21:43:56 informacje
img

Zespół Szkół Technicznych ma swój Dąb Niepodległości. Sadzonkę drzewa podarowali szkole leśnicy w uznaniu jej pracy nad kształtowaniem patriotycznych postaw młodzieży. To jedno z drzewek, które podczas pielgrzymki leśników do Watykanu poświęcił papież Franciszek - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Na niecodzienny pomysł uczczenia jubileuszu 100-lecia niepodległości wpadli leśnicy – pojechali na pielgrzymkę do Watykanu, wioząc ze sobą sadzonki stu jeden dębów (drzewek było właśnie tyle, aby jedno z nich podarować papieżowi do watykańskich ogrodów). Franciszek podczas audiencji poświęcił wszystkie sadzonki – otrzymały nazwę „Dębów Niepodległości”. Po powrocie do Polski leśnicy przekazali je stu instytucjom i szkołom, które w szczególny sposób kształtują postawy patriotyczne – jedna z nich trafiła też do Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.   
W czasie uroczystości oprócz posadzenia dębu odsłonięto także dwa pamiątkowe kamienie. Jeden będzie upamiętniał posadzenie „Dębu Niepodległości”, a drugi –  posadzenie dębu z żołędzia przywiezionego w 2010 roku do Polski z Zułowa, miejscowości, w której urodził się Józef Piłsudski.  
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0319 seconds.