Z ostatniej chwili

Deszcz nie przeszkodził Amazonkom

2019-05-27 12:10:18 informacje
img

Deszcz nie przeszkodził Amazonkom przypominać o profilaktyce. Pod hasłem „Bądź zdrowa mamo” 23 maja – mimo niepogody – przez centrum miasta przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Na „Bieganie” i podczas konferencji w Ratuszu „Częstochowskie Amazonki” zachęcały do regularnych badań profilaktycznych - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.  

Marsz ruszył w samo południe z pl. Daszyńskiego i przeszedł przez Aleje. Jak zawsze chodziło w nim o wsparcie osób dotkniętych chorobą nowotworową oraz uświadomienie wszystkim pozostałym roli profilaktyki we wczesnym wykrywaniu raka. Z różowymi transparentami i balonami oraz wpiętymi różowymi wstążkami maszerowały nie tylko członkinie Stowarzyszenia „Częstochowskie Amazonki”, ale i młodzież szkolna, przedstawicielki i przedstawiciele służby zdrowia oraz organizacji pozarządowych.

Marsz zakończył się na pl. Biegańskiego pod sceną, na której do regularnych badań profilaktycznych zachęcali m.in. lekarze, przedstawiciele samorządu oraz kobiety z doświadczeniem choroby. Na „Bieganie” organizatorki stworzyły też „profilaktyczne miasteczko” – można tam było zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru, wykonać mammografię czy cytologię, skorzystać z fachowych konsultacji. W Ratuszu odbyła się z kolei konferencja o zdrowiu z udziałem lekarzy-specjalistów.

W 11. Marszu Różowej Wstążki wzięli udział zastępca prezydenta miasta Ryszard Stefaniak oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.    

Fot.: Anna Bus/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0371 seconds.