Z ostatniej chwili

Dewastowali kosze, słupy i banery

2018-12-27 10:07:24 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn w wieku 20 i 19 lat, którzy w nocy 18 grudnia zdewastowali w rejonie al. Wolności, al. NMP i ul. Piłsudskiego kosze na śmieci oraz banery i słupy ogłoszeniowe - informuje częstochowska Straż Miejska.

W nocy z 17 na 18 grudnia pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zaobserwowali dwóch mężczyzn, którzy idąc od strony al. Wolności dewastowali kosze na śmieci oraz słupy ogłoszeniowe i banery reklamowe. Ofiarą wandali padł m.in.: słup ogłoszeniowy na tzw. „Kwadratach”. Sprawcy następnie przemieszczali się al. NMP w stronę ul. Piłsudskiego. W rejonie ul. Piłsudskiego zostali ujęci przez powiadomionych strażników miejskich. Sprawcy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zostali umieszczeni w OPOPA. 

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu zostali ukarani za popełnione wykroczenia. Jeden ze sprawców otrzymał mandaty na łączną kwotę 900 zł, a drugi na łączną kwotę 700 zł. Ponadto będą musieli zapłacić za pobyt w OPOPA.

Page generated in 0.0279 seconds.