Z ostatniej chwili

Dla przyszłej kadry medycznej

2020-03-10 16:00:31 informacje
img

Uczniowie częstochowskich szkół średnich podczas spotkania w Urzędzie Miasta rozmawiali z lekarzem i pielęgniarką o potrzebie kształcenia przyszłej kadry medycznej i pracy w częstochowskich szpitalach – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Gośćmi zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej w ramach projektu „Ciekawi świata, ciekawi przyszłości” spotkania byli: zastępca dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie Dariusz Kopczyński, pielęgniarka naczelna Miejskiego Szpitala Zespolonego Joanna Dziedzic oraz student 6. roku medycyny, jeden ze stypendystów programu „Dostępny lekarz w Częstochowie” Jan Wojtysiak.

W czasie dyskusji przybliżono młodzieży szczegóły programu „Dostępny lekarz”, drogę kształcenia lekarzy i pielęgniarek oraz realia pracy w obu zawodach. Zaproszony stypendysta Jan Wojtysiak opowiadał o własnych doświadczeniach ze studiów medycznych. Zaproszeni goście odpowiadali też na pytania uczniów zainteresowanych kształceniem medycznym.

Miejski program „Dostępny lekarz” powstał z troski o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkanek i mieszkańców Częstochowy. Jego celem jest zachęcenie młodych lekarzy do związania się zawodowo na dłużej z Częstochową. Realizacja programu zakłada m.in. przyznanie specjalnego stypendium tym studentom uniwersytetów medycznych, którzy zobowiążą się, że po zakończeniu nauki podejmą prace w częstochowskiej placówce medycznej podległej samorządowi. Pierwsza trójka stypendystów, która spełniła te warunki, po ukończeniu studiów rozpocznie pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie na okres nie krótszy niż 3 lata.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0496 seconds.