Z ostatniej chwili

Dni Częstochowy z nagrodami

2022-09-08 00:15:07 informacje
img

-Święto Miasta to idealna okazja, by podziękować wszystkim, których praca, działalność zarówno zawodowa, twórcza, jak i społeczna przyczynia się do tego, by Częstochowa łączyła i rozwijała się, by była miejscem, w którym każdy czuje się jak w domu, wśród przyjaciół i rodziny, by była po prostu przyjazna - mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk w czasie uroczystego wręczania wyróźnień, które w minioną niedzielę, podczas Dni Częstochowy miało miejsce w Filharmonii.
Wyróżnieniem „Promotor Częstochowskiej Gospodarki” za wyjątkowe zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz propagowanie postaw aktywności obywatelskiej uhonorowano:
- Firmę Klimas WKRĘT-MET Sp. z o.o., Sp.k. - polskiego wiodącego producenta najwyższej jakość technik mocowań. Spółka jest największą firmą rodzinną związaną z Częstochową, ukierunkowaną na wielopokoleniową działalność. W ciągu 30 lat istnienia marka osiągnęła międzynarodowy sukces biznesowy. Stale się rozwijając, tworząc nowe inwestycje, zapewnia pracownikom nowe miejsca pracy oraz stabilne zatrudnienie. Jest niezależna na każdym etapie tworzenia i dystrybucji wyrobów – od projektowania, poprzez wykonanie, testowania, sprzedaż, logistykę, transport, aż po marketing. Wartość i profesjonalizm potwierdzają liczne tytuły, nagrody i wyróżnienia. Należy wymienić tutaj tytuł Kreatora Budownictwa 2020, Medal Europejski, Gazele Biznesu, Diament Forbesa 2021, Złotą Budowlaną Markę Roku 2020, którą firma otrzymała po raz 10 z rzędu.
- Firmę Tel-Bruk Radosław Telenga od wielu lat znaną na rynku usług budowlanych jako podejmującą się najbardziej wymagających zadań i prowadzącą prace z najwyższą starannością, dbałością i poszanowaniem dla środowiska naturalnego.
- Firmę Veleco Sp. z o.o - producenta i dystrybutora pojazdów elektrycznych. Produkty tej firmy są znane w całej Europie; sieć dystrybutorów to ponad 15 różnych firm z Polski, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Misją firmy jest zapewnienie swobody poruszania się osobom niepełnosprawnym.
Wyróżnienie specjalne trafiło do firmy Liberty Częstochowa Sp. z o.o., spółki będącej częścią międzynarodowej grupy Liberty, która zarządza częstochowską hutą od 2021. Doprowadziła do tego, że zachowano wszystkie miejsca pracy i stale rośnie poziom produkcji - wznowiono produkcję w Stalowni i Walcowni Blach Grubych. Huta wytwarza stal w piecu elektrycznym zgodnie z technologią GREENSTEEL, która minimalizuje ślad węglowy. Od pierwszych tygodni obecności w Częstochowie podjęła działania na rzecz współpracy ze szkołami średnimi i wyższymi, ale także podstawowymi. Otwiera swoje laboratoria dla uczniów, studentów i naukowców oraz tworzy z miastem innowację w jednych z najlepszych techników w regionie.
Nagrodzona została najlepsza praca o regionie, powstała w ramach projektu Akademicka Częstochowa. W tym roku jest to praca licencjacka pt. „Wpływ budżetu obywatelskiego na rozwój miasta Częstochowa”.
Program Lepsza Komunikacja w Częstochowie powstał, by poprawić jakość podróżowania mieszkańców przez dbałość o stan dróg i unowocześnianie taboru komunikacji miejskiej. Laureatem nagrody w tej kategorii została firma PESA S.A - największy polski producent pojazdów szynowych, którego tramwaje spotykamy na częstochowskich torowiskach.
W 2018 roku Prezydent Miasta powołał zespół zadaniowy programu Częstochowa wspiera Seniorów, powstałego z wdzięczności i szacunku dla tych, którzy przez lata tworzyli fundamenty Częstochowy. Jego tegoroczną laureatką została Irena Pianka - przewodnicząca częstochowskiego oddziału okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Dzięki programowi Kierunek Przyjazna Częstochowa, częstochowianki i częstochowianie mogą decydować wspólnie z samorządem o kierunkach rozwoju miasta. Dzięki tej współpracy możemy pochwalić się nowymi skwerami, parkami, ale także wydarzeniami kulturalnymi, które na stałe wpisały się w kalendarz częstochowskich imprez. Laureatem nagrody w kategorii Kierunek Przyjazna Częstochow, któy umożliwia częstochowiankom i częstochowianom decydowanie wspólnie z samorządem o kierunkach rozwoju miasta, zostało Stowarzyszenie Częstochowa Przyjazna Jerzykom Jerzyk w Dzielnicy Stradom. Stowarzyszenie zajmuje się kompleksową ochroną jerzyka zwyczajnego w naszym mieście, w tym ochroną siedlisk, montażem budek oraz tworzeniem nowych siedlisk dla tych pożytecznych ptaków.

Page generated in 0.0155 seconds.