Z ostatniej chwili

Dodatkowe remonty ulic

2020-01-21 11:28:16 informacje
img

Dzięki zaoszczędzonym środkom z ubiegłorocznego budżetu, Miejski Zarząd Dróg i Transportu rozpoczął dodatkowe remonty drogowe. W ciągu najbliższych miesięcy nową nawierzchnię zyska kilkanaście częstochowskich ulic - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Remonty dotyczą przede wszystkim dróg dojazdowych do głównych arterii dzielnicowych, w tym tych, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pracami objęte są też te odcinki ulic, których nie udało się dotąd wyremontować w ramach większych zadań drogowych. Dzięki inwestycji miasto zyska również nowe miejsca parkingowe i postój dla taksówek. Koszt wszystkich zadań to blisko 2,1 mln zł.

- Wiem, że drogowych potrzeb w poszczególnych dzielnicach jest ciągle dużo. Dlatego cieszę się, że mimo trudności finansowych, z jakimi się borykają się obecnie samorządy, w tym także Częstochowa, wygospodarowaliśmy środki na poprawę komfortu poruszania się po kilkunastu odcinkach dróg lokalnych. W ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” w tym roku rozpoczniemy realizację kolejnych strategicznych inwestycji drogowych, jak przebudowa DK-1 czy DK-46. Nie zapominamy jednak także o sukcesywnej poprawie stanu dróg dzielnicowych. Jeżeli pojawią się w MZDiT oszczędności, będziemy chcieli je w miarę możliwości wykorzystać w podobny jak obecnie sposób – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Wymiana nawierzchni zakończyła się już na ulicach:

-Ostrej (Ostatni Grosz) 

-Welońskiego (Wyczerpy - Aniołów) 

-Fiołkowej (Kiedrzyn) 

Najpóźniej do połowy maja 2020 roku prace remontowe zostaną przeprowadzone także na ulicach:  

-Podhalańskiej (Lisiniec) 

-Turystycznej (Mirów) 

-Łosiowej (Dźbów) 

-Solnej (Wyczerpy – Aniołów) 

-Sojczyńskiego – „Warszyca” (Północ) – na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Hausbrandta 

-Wilsona (Śródmieście) – od ul. Garibaldiego do alei Najświętszej Maryi Panny 

-Bohaterów Monte Cassino (Trzech Wieszczów) – od ul. Goszczyńskiego do nowej nawierzchni w kierunku centrum na obu jezdniach. 

Ponadto w ramach inwestycji powstaną nowe miejsca parkingowe przy ul. Piastowskiej wraz z postojem Taxi (Stradom).

Na wszystkie te zadania zostały już podpisane umowy wykonawcze. Przebudowy ulic i wymiany nawierzchni będą realizowane sukcesywnie, w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych.
O utrudnieniach wynikających z prowadzonych prac MZDiT będzie informował na bieżąco.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0214 seconds.