Z ostatniej chwili

Dom Księcia - historia i konteksty

2019-07-01 13:49:55 informacje
img

Wystawę „Dom Księcia - historia i konteksty” będzie można niebawem oglądać w Archiwum Państwowym (ul. Rejtana 13).

Organizatorzy piszą: - „Dom Księcia… wybudowany w latach 1912-1913 przez księcia Michała Aleksandrowicza Romanowa, przebudowany w  okresie międzywojennym, itd. itp.”. Macie dosyć w kółko pojawiających się tych samych formułek o dziejach Domu Księcia, czy to w popularno-naukowych publikacjach, czy to w prasie? Chcecie dowiedzieć się na jego temat więcej informacji i poznać prawdziwe oblicze tego budynku? Przyjdźcie na naszą wystawę! Przybliżymy Wam złożoną historię i kontekst budowy oraz przebudowy tego obiektu. Pokażemy ciekawe materiały archiwalne, unikalne fotografie prezentujące nieznane dotąd ujęcia oraz wiele innych zdjęć. Przedstawimy przede wszystkim piękno i znaczenie Domu Księcia dla Częstochowy.

Kuratorkami wystawy są mgr Olga Desperak i mgr Paulina Korneluk. Realizacja wystawy  odbywa się w ramach jednorazowego stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy.

Wernisaż wystawy - w środę 3 lipca o godz. 15.00. A w pozostałych dniach roboczych będzie ją można oglądać w godz. 10.00-14.00 (do 10 lipca)

Page generated in 0.028 seconds.