Z ostatniej chwili

Dostawczy bus uderzył w ciężarówkę

2019-04-04 12:24:30 informacje
img

O wypadku, do którego doszło przedwczoraj na drodze krajowej nr 43 pomiędzy Opatowem a Krzepicami, informuje kłobucka policja. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierowca dostawczego fiata podczas wymijania się z ciężarowym manem z nieustalonej przyczyny przejechał przez oś jezdni i uderzył w bok ciężarówki. 

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 7.00 na wysokości Iwanowic Małych. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Krzepic kierowca dostawczego fiata podczas wymijania się z ciężarowym manem z nieustalonej przyczyny przejechał przez oś jezdni i uderzył w bok ciężarówki. Następnie samochód dostawczy przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, po czym zatrzymał się na prawym poboczu drogi. Ciężarówką kierował mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który był trzeźwy. Na skutek wypadku poważnych obrażeń ciała doznał kierowca dostawczego fiata, 53-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie). Został zabrany do częstochowskiego szpitala. W ducato poza kierowcą jechało jeszcze dwóch pasażerów, którzy nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Od chwili wypadku do godziny 10.50 droga krajowa była zamknięta z uwagi na policyjne czynności. Na miejscu pracowali mundurowi z drogówki oraz technik kryminalistyki, który uczestniczył w wykonywanych oględzinach oraz strażacy. Teraz sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. W toczącym się postępowaniu powołany będzie biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów. Sprawę nadzoruje prokuratura rejonowa w Częstochowie.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0201 seconds.