Z ostatniej chwili

Dotacja blisko 1.2 mln zł. Żarki inwestują w nowoczesną gospodarkę wodną

2026-05-14 11:29:02 informacje
img

Gmina Żarki zrealizuje projekt „Innowacyjny system zarządzania gospodarką wodną w Gminie Żarki oraz przebudowa odcinka magistrali wodnej”.

– To nowoczesny projekt, który pozwoli naszej gminie jeszcze skuteczniej zarządzać gospodarką wodną. Inwestujemy w rozwiązania przyszłości – oszczędne, ekologiczne i zwiększające komfort mieszkańców. To ważny krok w kierunku nowoczesnej i odpowiedzialnej gminy – podkreśla Adam Zamora, burmistrz MiG ŻARKI

Wartość inwestycji to aż 1.391.000 zł, z czego 1.182.350 zł stanowi dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

W ramach projektu:

✔ wdrożony zostanie nowoczesny system LoRaWAN do zdalnego odczytu wodomierzy

✔ rozbudowany zostanie system SCADA do zarządzania studniami głębinowymi

✔ powstanie system monitorowania sieci wodociągowej i wykrywania awarii

✔ przebudowany zostanie odcinek 325 m magistrali wodnej

✔ zakupiony zostanie sprzęt i oprogramowanie do analizy danych

Dzięki inwestycji możliwe będzie: ograniczenie strat wody, szybsze wykrywanie przecieków i awarii, lepsze zarządzanie siecią wodociągową, poprawa jakości usług dla mieszkańców, zwiększenie bezpieczeństwa dostaw wody

Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2026–2027.

Page generated in 0.0142 seconds.