Z ostatniej chwili

Dotarli do właściciela śmieci na Złotej Górze

2020-06-10 11:34:12 informacje
img

Do Straży Miejskiej wpłynęła informacja o zaśmieceniu Złotej Góry domowymi odpadami komunalnymi. Strażnicy miejscy ustalili właściciela śmieci, a teren Złotej Góry został posprzątany - informuje częstochowska Straż Miejska.
Do Straży Miejskiej dotarła informacja w formie interpelacji i zgłoszeń od mieszkańców dzielnic Zawodzie i Mirów o zaśmieceniu Złotej Góry odpadami pochodzącym z gospodarstwa domowego. Funkcjonariusze na podstawie zebranych materiałów dotarli do osoby, która mogła mieć związek z tym procederem i być właścicielem wywiezionych „na dziko” śmieci.
Osoba prywatna przyznała, że śmieci należą do niej. Strażnicy miejscy ukarali ją mandatem (maksymalny mandat zgodnie z przepisami za to wykroczenie to 500 zł) i zobowiązali do natychmiastowego uprzątnięcia terenu, a także do okazania rachunków za legalne wywiezienie śmieci.
We wtorek strażnicy miejscy przeprowadzili rekontrolę Złotej Góry i potwierdzili fakt posprzątania terenu.
To kolejne „dzikie wysypisko” w 2020 r. posprzątane dzięki czynnościom służbowym częstochowskich strażników miejskich. W styczniu strażnicy miejscy dotarli i ukarali mandatem mieszkańca jednej z gmin powiatu częstochowskiego, który przywiózł do Częstochowy śmieci i wyrzucił je w rejonie rzeki Warty, a w lutym strażnicy miejscy ukarali wysokim mandatem sprawcę zanieczyszczenia lasu przy ul. Mstowskiej. Strażnicy miejscy w ostatnim czasie doprowadzili również do wywiezienia śmieci z rejonu ul. Rolniczej oraz Olsztyńskiej przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych.

Fot. Materiały Straży Miejskiej

Page generated in 0.0162 seconds.