Z ostatniej chwili

Dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju za wypadek na DK1

2019-01-28 12:50:12 informacje
img

Zarzut spowodowania wypadku, w którym ciężko ranny został 25-letni kierowca skody, usłyszał 46-latek kierujący ciężarowym volvo. Jak ustalili śledczy, mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, przejechał rozdzielający jezdnie pas zieleni i zderzył się z jadącą z przeciwka osobówką. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju - informuje częstochowska Policja.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek 25 stycznia około 6.30 na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie. Jak ustalili śledczy, kierujący ciężarowym volvo z naczepą 46-latek, jadąc w stronę Katowic, utracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rozdzielający jezdnie pas zieleni i zderzył się z jadącą od Katowic skodą. Kierujący skodą 25-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Badanie kierującego volvo wykazało, że był trzeźwy. Mieszkaniec województwa łódzkiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku, a prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niego dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.
Trwa ustalanie szczegółowego przebiegu wypadku. Świadków zdarzenia oraz osoby mające istotne dla sprawy informacje, zwłaszcza dysponujące nagraniem wideo z wypadku, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. (34) 369 1428, (34) 369 1255 lub z najbliższą jednostką Policji.

Page generated in 0.0298 seconds.